Продукція > RELPOL > PI85-024DC-M41G-PS-2011-01
PI85-024DC-M41G-PS-2011-01
PI85-024DC-M41G-PS-2011-01 RELPOL
PI85-GZP80_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; SPDT; Ucoil: 24VDC; 16A; 16A/250VAC; 16A/24VDC
Manufacturer series: PI85
Operating temperature: -40...70°C
Relay variant: Relay set
Leads: spring clamps
Release time: 8ms
Operate time: 15ms
Body dimensions: 97x75.8x15.9mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 480mW
Max. operating current: 16A
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
Switched voltage: max. 300V AC; max. 300V DC
Rated coil voltage: 24V DC
Contacts configuration: SPDT
OEM number: 864993
Contact material: AgNi
Kit contents: ejector; GZP80 stand; indication module; RMP85 relay
Mounting: for DIN rail mounting; on panel
Type of relay: interface
Electrical connection: Push-in
на замовлення 12 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; SPDT; Ucoil: 24VDC; 16A; 16A/250VAC; 16A/24VDC, Manufacturer series: PI85, Operating temperature: -40...70°C, Relay variant: Relay set, Leads: spring clamps, Release time: 8ms, Operate time: 15ms, Body dimensions: 97x75.8x15.9mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 480mW, Max. operating current: 16A, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, Switched voltage: max. 300V AC; max. 300V DC, Rated coil voltage: 24V DC, Contacts configuration: SPDT, OEM number: 864993, Contact material: AgNi, Kit contents: ejector; GZP80 stand; indication module; RMP85 relay, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Type of relay: interface, Electrical connection: Push-in.