Продукція > RELPOL > PI85-230AC-M93G-MS-2011
PI85-230AC-M93G-MS-2011
PI85-230AC-M93G-MS-2011 RELPOL
e_PI85_GZM80.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; SPDT; Ucoil: 230VAC; 16A; 16A/250VAC; 16A/24VDC
Type of relay: interface
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 230V AC
Max. operating current: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
Switched voltage: max. 300V DC; max. 400V AC
Mounting: for DIN rail mounting; on panel
Manufacturer series: PI85
Leads: screw terminals
Relay variant: Relay set
Operating temperature: -40...70°C
Contact material: AgNi
Body dimensions: 78.1x15.9x66.5mm
Kit contents: ejector; holder; indication module; label; RM85 relay
Contact resistance: 100mΩ
OEM number: 854922
Release time: 3ms
Operate time: 7ms
Coil power consumption: 0.75VA
на замовлення 98 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; SPDT; Ucoil: 230VAC; 16A; 16A/250VAC; 16A/24VDC, Type of relay: interface, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 230V AC, Max. operating current: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, Switched voltage: max. 300V DC; max. 400V AC, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Manufacturer series: PI85, Leads: screw terminals, Relay variant: Relay set, Operating temperature: -40...70°C, Contact material: AgNi, Body dimensions: 78.1x15.9x66.5mm, Kit contents: ejector; holder; indication module; label; RM85 relay, Contact resistance: 100mΩ, OEM number: 854922, Release time: 3ms, Operate time: 7ms, Coil power consumption: 0.75VA.