PIC12F675-I/P Microchip
Виробник: Microchip
на замовлення 400 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MICROCHIP - PIC12F675-I/P - 8-Bit-MCU, Flash, PIC12 Family PIC12F6xx Series Microcontrollers, PIC12, 20 MHz, 1.75 KB, 8 Pin(s), tariffCode: 85423190, rohsCompliant: YES, ADC-Auflösung: 10 Bit, IC-Montage: Durchsteckmontage, Bausteinkern: PIC12, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: PDIP, MSL: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, ADC-Kanäle: 4Kanäle, Programmspeichergröße: 1.75KB, Versorgungsspannung, min.: 2V, Betriebsfrequenz, max.: 20MHz, euEccn: NLR, MCU-Familie: PIC12, RAM-Speichergröße: 64Byte, MCU-Baureihe: PIC12F6xx, Anzahl der Ein-/Ausgänge: 6I/O(s), Anzahl der Pins: 8Pin(s), Produktpalette: PIC12 Family PIC12F6xx Series Microcontrollers, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Versorgungsspannung, max.: 5.5V, Schnittstellen: -, Betriebstemperatur, max.: 85°C, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PIC12F675-I/P | Виробник : Microchip Technology |
Description: IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DIPPackaging: Tube Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm) Mounting Type: Through Hole Speed: 20MHz Program Memory Size: 1.75KB (1K x 14) RAM Size: 64 x 8 Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Oscillator Type: Internal Program Memory Type: FLASH EEPROM Size: 128 x 8 Core Processor: PIC Data Converters: A/D 4x10b Core Size: 8-Bit Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2V ~ 5.5V Peripherals: POR, WDT Supplier Device Package: 8-PDIP Part Status: Active Number of I/O: 5 DigiKey Programmable: Verified |
на замовлення 1346 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
8-bit MCU; 1,75kB-FLASH; 128B-EEPROM; 64B-SRAM; 6 I/O; 2V~5,5V; 20MHz; A/D; -40°C ~ 85°C; PIC 12 F 675-I/P; PIC12F675-I/P MICROCHIP PIC12f675i/pкількість в упаковці: 10 шт |
на замовлення 240 шт: термін постачання 28-31 дні (днів) |
8-bit Microcontrollers - MCU 1.75KB 64 RAM 6 I/O Ind Temp PDIP8 |
Category: 8-bit PIC familyDescription: IC: PIC microcontroller; 1.75kB; 20MHz; CMOS,ICSP; 2÷5.5VDC; THT Type of integrated circuit: PIC microcontroller Program memory: 1.75kB Clock frequency: 20MHz Interface: CMOS; ICSP Supply voltage: 2...5.5V DC Mounting: THT Case: DIP8 Integrated circuit features: Brown Out Reset (BOR); PoR; watchdog Number of inputs/outputs: 6 Number of 8bit timers: 1 Number of 16bit timers: 1 Kind of architecture: Harvard 8bit Family: PIC12 Kind of package: tube Memory: 64B SRAM; 128B EEPROM; 1750B FLASH Operating temperature: -40...85°C Number of comparators: 1 Operating frequency: 0...20MHz Kind of core: 8-bit Number of capacitive channels: 4 Terminal pitch: 2.54mm Built-in generator: 4MHz |
MCU 8-bit PIC RISC 1.75KB Flash 2.5V/3.3V/5V 8-Pin PDIP Tube Automotive AEC-Q100 |
| PIC12F675I /P | Виробник : MICROCHIP | 0409+ |
| PIC12F675-IP | Виробник : MIC |