PIC18F66J60-I/PT MICROCHIP
Виробник: MICROCHIP
Description: MICROCHIP - PIC18F66J60-I/PT - 8-Bit-MCU, PIC18 Family PIC18FJ6x Series Microcontrollers, PIC18, 41.66 MHz, 64 KB, 64 Pin(s)
tariffCode: 85423190
rohsCompliant: YES
ADC-Auflösung: 10 Bit
IC-Montage: Oberflächenmontage
Bausteinkern: PIC18
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: TQFP
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: 3A991.a.2
Betriebstemperatur, min.: -40°C
ADC-Kanäle: 11Kanäle
Programmspeichergröße: 64KB
Versorgungsspannung, min.: 2V
Betriebsfrequenz, max.: 41.66MHz
euEccn: NLR
MCU-Familie: PIC18
RAM-Speichergröße: 3.7KB
MCU-Baureihe: PIC18F J6x
Anzahl der Ein-/Ausgänge: 39I/O(s)
Anzahl der Pins: 64Pin(s)
Produktpalette: PIC18 Family PIC18FJ6x Series Microcontrollers
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Versorgungsspannung, max.: 3.6V
Schnittstellen: EUSART, I2C, SPI
Betriebstemperatur, max.: 85°C
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MICROCHIP - PIC18F66J60-I/PT - 8-Bit-MCU, PIC18 Family PIC18FJ6x Series Microcontrollers, PIC18, 41.66 MHz, 64 KB, 64 Pin(s), tariffCode: 85423190, rohsCompliant: YES, ADC-Auflösung: 10 Bit, IC-Montage: Oberflächenmontage, Bausteinkern: PIC18, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: TQFP, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: 3A991.a.2, Betriebstemperatur, min.: -40°C, ADC-Kanäle: 11Kanäle, Programmspeichergröße: 64KB, Versorgungsspannung, min.: 2V, Betriebsfrequenz, max.: 41.66MHz, euEccn: NLR, MCU-Familie: PIC18, RAM-Speichergröße: 3.7KB, MCU-Baureihe: PIC18F J6x, Anzahl der Ein-/Ausgänge: 39I/O(s), Anzahl der Pins: 64Pin(s), Produktpalette: PIC18 Family PIC18FJ6x Series Microcontrollers, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Versorgungsspannung, max.: 3.6V, Schnittstellen: EUSART, I2C, SPI, Betriebstemperatur, max.: 85°C, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PIC18F66J60-I/PT | Виробник : Microchip Technology |
Description: IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFPPackaging: Tray Package / Case: 64-TQFP Mounting Type: Surface Mount Speed: 41.667MHz Program Memory Size: 64KB (32K x 16) RAM Size: 3808 x 8 Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Oscillator Type: Internal Program Memory Type: FLASH Core Processor: PIC Data Converters: A/D 11x10b Core Size: 8-Bit Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2V ~ 3.6V Connectivity: Ethernet, I2C, SPI, UART/USART Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10) Part Status: Active Number of I/O: 39 DigiKey Programmable: Verified |
на замовлення 321 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
8-bit Microcontrollers - MCU 64KB FL 12KB RAM 10BASE-T |
на замовлення 246 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
MCU 8-bit PIC RISC 64KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 64-Pin TQFP Tray |