PIM60.241
PIM60.241 PULS, LP
1486
Виробник: PULS, LP
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 60W
Packaging: Box
Power (Watts): 60W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 3.58" L x 1.42" W x 3.54" H (91.0mm x 36.0mm x 90.0mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Industrial, ITE (Commercial), Laboratory
Input Type: AC
Approval Agency: CB, CE, cULus
Efficiency: 91.8%
Current - Output (Max): 2.5A
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 500 V
Standard Number: 61010-1; 62368-1; UL 508
AC Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
на замовлення 8 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 60W, Packaging: Box, Power (Watts): 60W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Size / Dimension: 3.58" L x 1.42" W x 3.54" H (91.0mm x 36.0mm x 90.0mm), Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Industrial, ITE (Commercial), Laboratory, Input Type: AC, Approval Agency: CB, CE, cULus, Efficiency: 91.8%, Current - Output (Max): 2.5A, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 500 V, Standard Number: 61010-1; 62368-1; UL 508, AC Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC.