Продукція > RELPOL > PIR2-024DC-M41G-PS-2012
PIR2-024DC-M41G-PS-2012
PIR2-024DC-M41G-PS-2012 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 24VDC; 12A; 12A/250VAC; 12A/24VDC
Manufacturer series: R2
Operating temperature: -40...55°C
Relay variant: Relay set
Leads: spring clamps
Body dimensions: 97x75.8x31mm
Contact resistance: 100mΩ
Max. operating current: 12A
DC contacts rating @R: 12A / 24V DC
AC contacts rating @R: 12A / 250V AC
Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC
Coil resistance: 640Ω
Rated coil voltage: 24V DC
Contacts configuration: DPDT
Contact material: AgNi
Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R2N relay
Mounting: for DIN rail mounting; on panel
Type of relay: interface
на замовлення 23 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 24VDC; 12A; 12A/250VAC; 12A/24VDC, Manufacturer series: R2, Operating temperature: -40...55°C, Relay variant: Relay set, Leads: spring clamps, Body dimensions: 97x75.8x31mm, Contact resistance: 100mΩ, Max. operating current: 12A, DC contacts rating @R: 12A / 24V DC, AC contacts rating @R: 12A / 250V AC, Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC, Coil resistance: 640Ω, Rated coil voltage: 24V DC, Contacts configuration: DPDT, Contact material: AgNi, Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R2N relay, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Type of relay: interface.