Продукція > RELPOL > PIR2-110DC-00LD
PIR2-110DC-00LD
PIR2-110DC-00LD RELPOL
e_PIR2_GZM2.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 110VDC; 12A; 12A/250VAC; 12A/24VDC
Type of relay: interface
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 110V DC
Max. operating current: 12A
AC contacts rating @R: 12A / 250V AC
DC contacts rating @R: 12A / 24V DC
Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC
Mounting: for DIN rail mounting; on panel
Manufacturer series: R2
Leads: screw terminals
Relay variant: Relay set
Operating temperature: -40...55°C
Contact material: AgNi
Body dimensions: 75x27x82mm
Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R2 relay
Coil resistance: 13.6kΩ
Contact resistance: 100mΩ
OEM number: 854796
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 110VDC; 12A; 12A/250VAC; 12A/24VDC, Type of relay: interface, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 110V DC, Max. operating current: 12A, AC contacts rating @R: 12A / 250V AC, DC contacts rating @R: 12A / 24V DC, Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Manufacturer series: R2, Leads: screw terminals, Relay variant: Relay set, Operating temperature: -40...55°C, Contact material: AgNi, Body dimensions: 75x27x82mm, Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R2 relay, Coil resistance: 13.6kΩ, Contact resistance: 100mΩ, OEM number: 854796.