Продукція > RELPOL > PIR2T-024DC-M41G-V0
PIR2T-024DC-M41G-V0
PIR2T-024DC-M41G-V0 RELPOL
e_PIR2T with socket GZT2-V0.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 24VDC; 12A; 12A/250VAC; 12A/24VDC
Manufacturer series: PIR2T
Operating temperature: -40...55°C
Relay variant: Relay set
Leads: screw terminals
Flammability rating: UL94V-0
Release time: 3ms
Operate time: 13ms
Body dimensions: 27x65x76.3mm
Contact resistance: 100mΩ
Max. operating current: 12A
DC contacts rating @R: 12A / 24V DC
AC contacts rating @R: 12A / 250V AC
Switched voltage: max. 300V AC; max. 300V DC
Switching capacity: 3kVA
Rated coil voltage: 24V DC
Contacts configuration: DPDT
OEM number: 862558
Contact material: AgNi
Kit contents: ejector; holder; indication module; R2T relay
Conform to the norm: EN 50155
Mounting: for DIN rail mounting
Type of relay: interface
Application: railway industry
на замовлення 18 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 24VDC; 12A; 12A/250VAC; 12A/24VDC, Manufacturer series: PIR2T, Operating temperature: -40...55°C, Relay variant: Relay set, Leads: screw terminals, Flammability rating: UL94V-0, Release time: 3ms, Operate time: 13ms, Body dimensions: 27x65x76.3mm, Contact resistance: 100mΩ, Max. operating current: 12A, DC contacts rating @R: 12A / 24V DC, AC contacts rating @R: 12A / 250V AC, Switched voltage: max. 300V AC; max. 300V DC, Switching capacity: 3kVA, Rated coil voltage: 24V DC, Contacts configuration: DPDT, OEM number: 862558, Contact material: AgNi, Kit contents: ejector; holder; indication module; R2T relay, Conform to the norm: EN 50155, Mounting: for DIN rail mounting, Type of relay: interface, Application: railway industry.