Продукція > RELPOL > PIR3-024AC-00LV
PIR3-024AC-00LV
PIR3-024AC-00LV RELPOL
e_PIR3_GZM3.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; 3PDT; Ucoil: 24VAC; 10A; 10A/250VAC; 10A/24VDC
Manufacturer series: R3
Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R3 relay
Type of relay: interface
Mounting: for DIN rail mounting; on panel
Relay variant: Relay set
Leads: screw terminals
Operating temperature: -40...55°C
Body dimensions: 75x27x82mm
Max. operating current: 10A
Contact resistance: 100mΩ
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
Rated coil voltage: 24V AC
Coil resistance: 158Ω
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Contacts configuration: 3PDT
OEM number: 854791
Contact material: AgNi
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; 3PDT; Ucoil: 24VAC; 10A; 10A/250VAC; 10A/24VDC, Manufacturer series: R3, Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R3 relay, Type of relay: interface, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Relay variant: Relay set, Leads: screw terminals, Operating temperature: -40...55°C, Body dimensions: 75x27x82mm, Max. operating current: 10A, Contact resistance: 100mΩ, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, Rated coil voltage: 24V AC, Coil resistance: 158Ω, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Contacts configuration: 3PDT, OEM number: 854791, Contact material: AgNi.