Продукція > Реле > PIR3-024DC-00LD
PIR3-024DC-00LD
Код товару: 88901
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Реле
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Relay: interface; 3PDT; Ucoil: 24VDC; 10A; 10A/250VAC; 10A/24VDC
Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R3 relay
Mounting: for DIN rail mounting; on panel
Manufacturer series: R3
Type of relay: interface
Relay variant: Relay set
Leads: screw terminals
Operating temperature: -40...55°C
Body dimensions: 75x27x82mm
Contact resistance: 100mΩ
Max. operating current: 10A
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
Rated coil voltage: 24V DC
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Coil resistance: 640Ω