Продукція > RELPOL > PIR3T-024DC-M41G-V0
PIR3T-024DC-M41G-V0
PIR3T-024DC-M41G-V0 RELPOL
e_PIR3T with socket GZT3-V0.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; 3PDT; Ucoil: 24VDC; 10A; 10A/250VAC; 10A/24VDC
Manufacturer series: PIR3T
Operating temperature: -40...55°C
Relay variant: Relay set
Leads: screw terminals
Flammability rating: UL94V-0
Release time: 3ms
Operate time: 13ms
Body dimensions: 27x65x76.3mm
Contact resistance: 100mΩ
Max. operating current: 10A
DC contacts rating @R: 10A / 24V DC
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
Switched voltage: max. 300V AC; max. 300V DC
Switching capacity: 2.5kVA
Rated coil voltage: 24V DC
Contacts configuration: 3PDT
OEM number: 862560
Contact material: AgNi
Kit contents: ejector; holder; indication module; R3T relay; RM85 relay
Conform to the norm: EN 50155
Mounting: for DIN rail mounting
Type of relay: interface
Application: railway industry
на замовлення 59 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; 3PDT; Ucoil: 24VDC; 10A; 10A/250VAC; 10A/24VDC, Manufacturer series: PIR3T, Operating temperature: -40...55°C, Relay variant: Relay set, Leads: screw terminals, Flammability rating: UL94V-0, Release time: 3ms, Operate time: 13ms, Body dimensions: 27x65x76.3mm, Contact resistance: 100mΩ, Max. operating current: 10A, DC contacts rating @R: 10A / 24V DC, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, Switched voltage: max. 300V AC; max. 300V DC, Switching capacity: 2.5kVA, Rated coil voltage: 24V DC, Contacts configuration: 3PDT, OEM number: 862560, Contact material: AgNi, Kit contents: ejector; holder; indication module; R3T relay; RM85 relay, Conform to the norm: EN 50155, Mounting: for DIN rail mounting, Type of relay: interface, Application: railway industry.