Продукція > RELPOL > PIR4-012DC-00LD
PIR4-012DC-00LD
PIR4-012DC-00LD RELPOL
e_PIR4_GZM4.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; 4PDT; Ucoil: 12VDC; 6A; 6A/250VAC; 6A/24VDC; R4
Mounting: for DIN rail mounting; on panel
Type of relay: interface
Relay variant: Relay set
Manufacturer series: R4
Operating temperature: -40...55°C
Body dimensions: 75x27x82mm
Contact resistance: 100mΩ
Rated coil voltage: 12V DC
Max. operating current: 6A
DC contacts rating @R: 6A / 24V DC
AC contacts rating @R: 6A / 250V AC
Coil resistance: 160Ω
Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC
Contacts configuration: 4PDT
OEM number: 854769
Contact material: AgNi
Leads: screw terminals
Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R4 relay
на замовлення 46 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; 4PDT; Ucoil: 12VDC; 6A; 6A/250VAC; 6A/24VDC; R4, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Type of relay: interface, Relay variant: Relay set, Manufacturer series: R4, Operating temperature: -40...55°C, Body dimensions: 75x27x82mm, Contact resistance: 100mΩ, Rated coil voltage: 12V DC, Max. operating current: 6A, DC contacts rating @R: 6A / 24V DC, AC contacts rating @R: 6A / 250V AC, Coil resistance: 160Ω, Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC, Contacts configuration: 4PDT, OEM number: 854769, Contact material: AgNi, Leads: screw terminals, Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R4 relay.