Продукція > RELPOL > PIR4-024DC-00LD
PIR4-024DC-00LD
PIR4-024DC-00LD RELPOL
e_PIR4_GZM4.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; 4PDT; Ucoil: 24VDC; 6A; 6A/250VAC; 6A/24VDC; R4
Mounting: for DIN rail mounting; on panel
Type of relay: interface
Relay variant: Relay set
Manufacturer series: R4
Operating temperature: -40...55°C
Body dimensions: 75x27x82mm
Contact resistance: 100mΩ
Rated coil voltage: 24V DC
Max. operating current: 6A
DC contacts rating @R: 6A / 24V DC
AC contacts rating @R: 6A / 250V AC
Coil resistance: 640Ω
Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC
Contacts configuration: 4PDT
OEM number: 854770
Contact material: AgNi
Leads: screw terminals
Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R4 relay
на замовлення 400 шт:
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; 4PDT; Ucoil: 24VDC; 6A; 6A/250VAC; 6A/24VDC; R4, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Type of relay: interface, Relay variant: Relay set, Manufacturer series: R4, Operating temperature: -40...55°C, Body dimensions: 75x27x82mm, Contact resistance: 100mΩ, Rated coil voltage: 24V DC, Max. operating current: 6A, DC contacts rating @R: 6A / 24V DC, AC contacts rating @R: 6A / 250V AC, Coil resistance: 640Ω, Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC, Contacts configuration: 4PDT, OEM number: 854770, Contact material: AgNi, Leads: screw terminals, Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R4 relay.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PIR4-024DC-00LD Виробник : Altech Corporation Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Nom
Must Operate Voltage: 19.2 VDC