Продукція > RELPOL > PIR4-024DC-M41G-PS-2014
PIR4-024DC-M41G-PS-2014
PIR4-024DC-M41G-PS-2014 RELPOL
PIR4-GZP4_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; 4PDT; Ucoil: 24VDC; 6A; 6A/250VAC; 6A/24VDC; R4
Manufacturer series: R4
Operating temperature: -40...55°C
Relay variant: Relay set
Leads: spring clamps
Body dimensions: 97x75.8x31mm
Contact resistance: 100mΩ
Max. operating current: 6A
DC contacts rating @R: 6A / 24V DC
AC contacts rating @R: 6A / 250V AC
Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC
Coil resistance: 640Ω
Rated coil voltage: 24V DC
Contacts configuration: 4PDT
OEM number: 864842
Contact material: AgNi
Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R4 relay
Mounting: for DIN rail mounting; on panel
Type of relay: interface
Electrical connection: Push-in
на замовлення 48 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; 4PDT; Ucoil: 24VDC; 6A; 6A/250VAC; 6A/24VDC; R4, Manufacturer series: R4, Operating temperature: -40...55°C, Relay variant: Relay set, Leads: spring clamps, Body dimensions: 97x75.8x31mm, Contact resistance: 100mΩ, Max. operating current: 6A, DC contacts rating @R: 6A / 24V DC, AC contacts rating @R: 6A / 250V AC, Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC, Coil resistance: 640Ω, Rated coil voltage: 24V DC, Contacts configuration: 4PDT, OEM number: 864842, Contact material: AgNi, Kit contents: ejector; holder; indication module; label; R4 relay, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Type of relay: interface, Electrical connection: Push-in.