PLC-100-12
PLC-100-12 MEAN WELL
PLC-100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - PLC-100-12 - LED-Treiber, ITE & LED-Beleuchtung, 60 W, 12 V, 5 A, Konstantstrom, Konstantspannung, 90 VAC
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 12V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 5A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 264VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 90VAC
Produktpalette: PLC-100 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: ITE & LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 60W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - PLC-100-12 - LED-Treiber, ITE & LED-Beleuchtung, 60 W, 12 V, 5 A, Konstantstrom, Konstantspannung, 90 VAC, tariffCode: 85044095, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung, max.: 12V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Ausgangsstrom: 5A, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Eingangsspannung, max.: 264VAC, euEccn: NLR, LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung, Eingangsspannung, min.: 90VAC, Produktpalette: PLC-100 Series, productTraceability: No, Anwendungen für das Netzteil: ITE & LED-Beleuchtung, Ausgangsleistung, max.: 60W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PLC-100-12 PLC-100-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. PLC-100-spec.pdf Description: LED DRIVER CC/CV AC/DC 12V 5A
Packaging: Box
Features: OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 7.89" L x 2.74" W x 1.38" H (200.5mm x 69.5mm x 35.0mm)
Voltage - Output: 12V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -30°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 264VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, PSE, TUV
Efficiency: 83%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 5A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 6 шт:
Кількість Ціна
PLC-100-12 PLC-100-12 Виробник : MEAN WELL PLC-100-spec.pdf LED Power Supplies 60W 12V 5A LED Power Supply
на замовлення 6 шт:
PLC-100-12 PLC-100-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. plc-100-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 60W Single 5-Pin
на замовлення 17 шт:
Мінімальне замовлення: 3
товару немає в наявності
PLC-100-12 PLC-100-12 Виробник : MEAN WELL PLC-100-SPEC.PDF AC/DC, 60W, Вход: 90-264VAC/127-370VDC, Выход: 12V/5А, размеры 200.5х69.5х35 мм, -30...+50 C Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PLC-100-12 PLC-100-12 Виробник : MEAN WELL PLC-100-SPEC.PDF AC/DC, 60W, Вход: 90-264VAC/127-370VDC, Выход: 12V/5А, размеры 200.5х69.5х35 мм, -30...+50 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт