PLC-100-24
PLC-100-24 MEAN WELL
Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf plc-100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 96W; 24VDC; 4A; 90÷264VAC; 127÷370VDC
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 96W
Output voltage: 24V DC
Output current: 4A
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
IP rating: IP20
Body dimensions: 200.5x69.5x35mm
Manufacturer series: PLC-100
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...50°C
Electrical connection: terminal block
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level
Efficiency: 88.5%
Operating modes: constant current; constant voltage
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 18...24V DC
Kind of case: 981A
на замовлення 6 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 96W; 24VDC; 4A; 90÷264VAC; 127÷370VDC, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 96W, Output voltage: 24V DC, Output current: 4A, Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC, IP rating: IP20, Body dimensions: 200.5x69.5x35mm, Manufacturer series: PLC-100, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...50°C, Electrical connection: terminal block, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level, Efficiency: 88.5%, Operating modes: constant current; constant voltage, Caution!: rated parameters obtained at full load, Output voltage range: 18...24V DC, Kind of case: 981A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PLC-100-24 PLC-100-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. PLC-100-spec.pdf Description: LED DRIVER CC/CV AC/DC 24V 4A
Packaging: Box
Features: OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 7.89" L x 2.74" W x 1.38" H (200.5mm x 69.5mm x 35.0mm)
Voltage - Output: 24V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -30°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 264VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, PSE, TUV
Efficiency: 88.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 4A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 96 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 93 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PLC-100-24 PLC-100-24 Виробник : MEAN WELL PLC-100-spec.pdf LED Power Supplies 96W 24V 4A LED Power Supply
на замовлення 37 шт:
PLC-100-24 PLC-100-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. plc-100-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 96W Single 5-Pin
на замовлення 695 шт:
Мінімальне замовлення: 3
PLC-100-24 PLC-100-24 Виробник : MEAN WELL PLC-100-spec.pdf Description: MEAN WELL - PLC-100-24 - LED-Treiber, ITE, 96 W, 24 VDC, 4 A, Konstantstrom, 90 V
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 24VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 4A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 264V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: PLC-100
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 96W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 10 шт:
на замовлення 7 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності