PLC-100-36
PLC-100-36 MEAN WELL
3947048.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - PLC-100-36 - LED-Treiber, ITE & LED-Beleuchtung, 95.4 W, 36 V, 2.65 A, Konstantstrom, Konstantspannung, 90 VAC
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 36V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 2.65A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 264VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 90VAC
Produktpalette: PLC-100 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: ITE & LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 95.4W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 4 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - PLC-100-36 - LED-Treiber, ITE & LED-Beleuchtung, 95.4 W, 36 V, 2.65 A, Konstantstrom, Konstantspannung, 90 VAC, tariffCode: 85044095, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung, max.: 36V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Ausgangsstrom: 2.65A, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Eingangsspannung, max.: 264VAC, euEccn: NLR, LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung, Eingangsspannung, min.: 90VAC, Produktpalette: PLC-100 Series, productTraceability: No, Anwendungen für das Netzteil: ITE & LED-Beleuchtung, Ausgangsleistung, max.: 95.4W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PLC-100-36 PLC-100-36 Виробник : MEAN WELL USA Inc. PLC-100-spec.pdf Description: LED DRIVER CC/CV AC/DC 36V 2.65A
Packaging: Box
Features: OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 7.89" L x 2.74" W x 1.38" H (200.5mm x 69.5mm x 35.0mm)
Voltage - Output: 36V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -30°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 264VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, PSE, TUV
Efficiency: 88%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2.65A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 95 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 4 шт:
Кількість Ціна
PLC-100-36 PLC-100-36 Виробник : MEAN WELL PLC-100-spec.pdf LED Power Supplies 95.4W 36V 2.65A LED Power Supply
PLC-100-36 PLC-100-36 Виробник : Mean-Well USA, Inc. plc-100-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 95.4W Single 5-Pin
на замовлення 20 шт:
на замовлення 80 шт:
Мінімальне замовлення: 3
Мінімальне замовлення: 2