PLC-100-48
PLC-100-48 MEAN WELL
3947048.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - PLC-100-48 - LED-Treiber, ITE & LED-Beleuchtung, 96 W, 48 V, 2 A, Konstantstrom, Konstantspannung, 90 VAC
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 48V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 2A
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 264VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 90VAC
Produktpalette: PLC-100 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: ITE & LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 96W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
Написати відгук
Description: LED DRIVER CC/CV AC/DC 48V 2A, Packaging: Box, Features: OTP, OVP, SCP, Size / Dimension: 7.89" L x 2.74" W x 1.38" H (200.5mm x 69.5mm x 35.0mm), Voltage - Output: 48V, Type: Constant Current, Voltage, Operating Temperature: -30°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 264VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, PSE, TUV, UR, Efficiency: 88.5%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 2A, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 96 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції PLC-100-48
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PLC-100-48 PLC-100-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. plc-100-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 96W Single 5-Pin
товару немає в наявності
PLC-100-48 PLC-100-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. PLC-100-spec.pdf Description: LED DRIVER CC/CV AC/DC 48V 2A
Packaging: Box
Features: OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 7.89" L x 2.74" W x 1.38" H (200.5mm x 69.5mm x 35.0mm)
Voltage - Output: 48V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -30°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 264VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, PSE, TUV, UR
Efficiency: 88.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 96 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
PLC-100-48 PLC-100-48 Виробник : MEAN WELL PLC-100-spec.pdf LED Power Supplies 96W 48V 2A LED Power Supply