PLD-16-1400B
PLD-16-1400B Mean-Well USA, Inc.
pld-16-spec.pdf
Виробник: Mean-Well USA, Inc.
AC/DC LED Power Supply 16.8W Single 4-Pin
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 16.8W; 8÷12VDC; 1400mA; 180÷295VAC, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 16.8W, Output voltage: 8...12V DC, Output current: 1.4A, Supply voltage: 180...295V AC, IP rating: IP30, Body dimensions: 84x57x29.5mm, Manufacturer series: PLD-16, Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...60°C, Electrical connection: wires, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC, Efficiency: 83.5%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Інші пропозиції PLD-16-1400B
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PLD-16-1400B PLD-16-1400B Виробник : MEAN WELL USA Inc. PLD-16-spec.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 8-12V 1.4A
Packaging: Box
Features: OTP, SCP
Size / Dimension: 3.31" L x 2.24" W x 1.16" H (84.0mm x 57.0mm x 29.5mm)
Voltage - Output: 8 ~ 12V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, cURus
Ratings: IP42
Efficiency: 83.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.4A
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 17 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
PLD-16-1400B PLD-16-1400B Виробник : MEAN WELL PLD_16_SPEC.pdf LED Power Supplies 8-12Vout 1400mA 16.8W 180-295Vin CC
Description: Power supply: switching; LED; 16.8W; 8÷12VDC; 1400mA; 180÷295VAC
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 16.8W
Output voltage: 8...12V DC
Output current: 1.4A
Supply voltage: 180...295V AC
IP rating: IP30
Body dimensions: 84x57x29.5mm
Manufacturer series: PLD-16
Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...60°C
Electrical connection: wires
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC
Efficiency: 83.5%