PLD-16-350B
PLD-16-350B MEAN WELL
PLD_16_SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
LED Power Supplies 24-48Vout 350mA 16.8W 180-295Vin CC
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 16.8W; 24÷48VDC; 350mA; 180÷295VAC, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 16.8W, Output voltage: 24...48V DC, Output current: 0.35A, Supply voltage: 180...295V AC, IP rating: IP30, Body dimensions: 84x57x29.5mm, Manufacturer series: PLD-16, Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...60°C, Electrical connection: wires, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC, Efficiency: 85.5%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PLD-16-350B PLD-16-350B Виробник : MEAN WELL USA Inc. PLD-16-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 24-48V 350MA
Packaging: Box
Features: OTP, SCP
Size / Dimension: 3.31" L x 2.24" W x 1.16" H (84.0mm x 57.0mm x 29.5mm)
Voltage - Output: 24 ~ 48V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, UR
Ratings: IP42
Efficiency: 85.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 350mA
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 17 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 36 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PLD-16-350B PLD-16-350B Виробник : Mean-Well USA, Inc. pld16spec.pdf AC/DC LED Power Supply 16.8W Single 4-Pin
на замовлення 14 шт:
Мінімальне замовлення: 8
Description: Power supply: switching; LED; 16.8W; 24÷48VDC; 350mA; 180÷295VAC
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 16.8W
Output voltage: 24...48V DC
Output current: 0.35A
Supply voltage: 180...295V AC
IP rating: IP30
Body dimensions: 84x57x29.5mm
Manufacturer series: PLD-16
Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...60°C
Electrical connection: wires
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC
Efficiency: 85.5%