PLD-25-1400
PLD-25-1400 MEAN WELL USA Inc.
PLD-25-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED DRIVER CC AC/DC 12-18V 1.4A
Packaging: Box
Features: OTP, SCP
Size / Dimension: 3.31" L x 2.24" W x 1.16" H (84.0mm x 57.0mm x 29.5mm)
Voltage - Output: 12 ~ 18V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 60°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, cURus
Ratings: IP42
Efficiency: 84%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.4A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 25 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 22 шт:
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 25.2W; 12÷18VDC; 1400mA; 90÷295VAC, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 25.2W, Output voltage: 12...18V DC, Output current: 1.4A, Supply voltage: 90...295V AC; 127...417V DC, IP rating: IP30, Body dimensions: 84x57x29.5mm, Manufacturer series: PLD-25, Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...60°C, Electrical connection: wires, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC, Efficiency: 84%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PLD-25-1400 PLD-25-1400 Виробник : MEAN WELL PLD_25_SPEC.PDF LED Power Supplies 25.2W 25V 1400mA 90-295VAC W/PFC
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
PLD-25-1400 PLD-25-1400 Виробник : Mean-Well USA, Inc. pld25spec.pdf AC/DC LED Power Supply 25.2W Single 4-Pin
на замовлення 4 шт:
Description: Power supply: switching; LED; 25.2W; 12÷18VDC; 1400mA; 90÷295VAC
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 25.2W
Output voltage: 12...18V DC
Output current: 1.4A
Supply voltage: 90...295V AC; 127...417V DC
IP rating: IP30
Body dimensions: 84x57x29.5mm
Manufacturer series: PLD-25
Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...60°C
Electrical connection: wires
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC
Efficiency: 84%