PLD-25-700
PLD-25-700 MEAN WELL
3965064.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - PLD-25-700 - LED-Treiber, ITE & LED-Beleuchtung, 25.2 W, 36 V, 700 mA, Konstantstrom, 90 VAC
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 36V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 700mA
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 295VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90VAC
Produktpalette: PLD-25 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: ITE & LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 25.2W
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 4 шт:
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 25.2W; 24÷36VDC; 700mA; 90÷295VAC, Operating modes: constant current, Manufacturer series: PLD-25, Application: LED, IP rating: IP30, Kind of power supply: LED, Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: wires, Operating temperature: -30...60°C, Body dimensions: 84x57x29.5mm, Output current: 0.7A, Number of outputs: 1, Output voltage: 24...36V DC, Power: 25.2W, Efficiency: 86%, Supply voltage: 90...295V AC; 127...417V DC, Additional functions: active PFC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Power supply: switching; LED; 25.2W; 24÷36VDC; 700mA; 90÷295VAC
Operating modes: constant current
Manufacturer series: PLD-25
Application: LED
IP rating: IP30
Kind of power supply: LED
Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: wires
Operating temperature: -30...60°C
Body dimensions: 84x57x29.5mm
Output current: 0.7A
Number of outputs: 1
Output voltage: 24...36V DC
Power: 25.2W
Efficiency: 86%
Supply voltage: 90...295V AC; 127...417V DC
Additional functions: active PFC
на замовлення 3 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
PLD-25-700 PLD-25-700 Виробник : MEAN WELL PLD-25-spec.pdf AC/DC, 25.2W, Вхід: 90-295VAC, Вихід: 700mA/24...36V, розміри 84x57x29.5 мм, -30...+60 С Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 7 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
PLD-25-700 PLD-25-700 Виробник : MEAN WELL PLD-25-spec.pdf AC/DC, 25.2W, Вхід: 90-295VAC, Вихід: 700mA/24...36V, розміри 84x57x29.5 мм, -30...+60 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 7 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
PLD-25-700 PLD-25-700 Виробник : Mean-Well USA, Inc. pld-25-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 25.2W Single 4-Pin
товару немає в наявності
PLD-25-700 PLD-25-700 Виробник : MEAN WELL USA Inc. PLD-25-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 24-36V 700MA
Packaging: Box
Features: OTP, SCP
Size / Dimension: 3.31" L x 2.24" W x 1.16" H (84.0mm x 57.0mm x 29.5mm)
Voltage - Output: 24 ~ 36V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 60°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, UR
Ratings: IP42
Efficiency: 86%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 700mA
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 25 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
PLD-25-700 PLD-25-700 Виробник : MEAN WELL PLD_25_SPEC.PDF LED Power Supplies 25.2W 50V 700mA 90-295VAC W/PFC