PLD-40-1400B
PLD-40-1400B MEAN WELL USA Inc.
PLD-40-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED DRIVER CC AC/DC 17-29V 1.4A
Packaging: Box
Features: OTP, SCP
Size / Dimension: 5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm)
Voltage - Output: 17 ~ 29V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, ENEC
Ratings: IP42
Efficiency: 86%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.4A
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 41 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 28 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 40.6W; 17÷29VDC; 1400mA; 180÷295VAC, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 40.6W, Output voltage: 17...29V DC, Output current: 1.4A, Supply voltage: 180...295V AC, IP rating: IP30, Body dimensions: 128x60x31.5mm, Manufacturer series: PLD-40, Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...50°C, Electrical connection: wires, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC, Efficiency: 86%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PLD-40-1400B PLD-40-1400B Виробник : MEAN WELL PLD_40_SPEC.PDF LED Power Supplies 40.6W 17-29V 1400mA CC LED PS
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
PLD-40-1400B PLD-40-1400B Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=PLD-40 Description: MEAN WELL - PLD-40-1400B - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 40.6 W, 29 V, 1.4 A, Konstantstrom, 180 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 29V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.4A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 295V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 180V
Produktpalette: PLD-40 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 40.6W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 5 шт:
PLD-40-1400B Виробник : Mean-Well USA, Inc. PLD-40-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 40.6W Single 4-Pin
на замовлення 10 шт:
Мінімальне замовлення: 7
Description: Power supply: switching; LED; 40.6W; 17÷29VDC; 1400mA; 180÷295VAC
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 40.6W
Output voltage: 17...29V DC
Output current: 1.4A
Supply voltage: 180...295V AC
IP rating: IP30
Body dimensions: 128x60x31.5mm
Manufacturer series: PLD-40
Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...50°C
Electrical connection: wires
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC
Efficiency: 86%