PLD-40-350B
PLD-40-350B MEAN WELL
PLD-40-SPEC.PDF Mean_Well_LED-Catalog.pdf Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 37.8W; 70÷108VDC; 350mA; 180÷295VAC
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 37.8W
Output voltage: 70...108V DC
Output current: 0.35A
Supply voltage: 180...295V AC
IP rating: IP30
Body dimensions: 128x60x31.5mm
Manufacturer series: PLD-40
Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...50°C
Electrical connection: wires
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC
Efficiency: 88%
Operating modes: constant current
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 4 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 37.8W; 70÷108VDC; 350mA; 180÷295VAC, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 37.8W, Output voltage: 70...108V DC, Output current: 0.35A, Supply voltage: 180...295V AC, IP rating: IP30, Body dimensions: 128x60x31.5mm, Manufacturer series: PLD-40, Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...50°C, Electrical connection: wires, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC, Efficiency: 88%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PLD-40-350B PLD-40-350B Виробник : MEAN WELL USA Inc. PLD-40-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 70-108V 350MA
Packaging: Box
Features: OTP, SCP
Size / Dimension: 5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm)
Voltage - Output: 70 ~ 108V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, ENEC
Ratings: IP42
Efficiency: 88%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 350mA
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 38 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 17 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PLD-40-350B PLD-40-350B Виробник : MEAN WELL PLD-40-SPEC.PDF AC/DC, 37.8W, Вхід: 180-295VAC, Вихід: 350mA/70...108V, розміри 128x60x31.5 мм, -30...+50 С Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 7 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
PLD-40-350B PLD-40-350B Виробник : MEAN WELL PLD-40-SPEC.PDF AC/DC, 37.8W, Вхід: 180-295VAC, Вихід: 350mA/70...108V, розміри 128x60x31.5 мм, -30...+50 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 7 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
PLD-40-350B PLD-40-350B Виробник : Mean-Well USA, Inc. pld40spec.pdf AC/DC LED Power Supply 37.8W Single 4-Pin
на замовлення 4 шт:
PLD-40-350B PLD-40-350B Виробник : MEAN WELL PLD_40_SPEC.PDF LED Power Supplies 37.8W 70-108V 350mA CC LED PS