PLD-40-700B
PLD-40-700B MEAN WELL
Mean_Well_LED-Catalog.pdf PLD-40-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 39.9W; 34÷57VDC; 700mA; 180÷295VAC
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 39.9W
Output voltage: 34...57V DC
Output current: 0.7A
Supply voltage: 180...295V AC
IP rating: IP30
Body dimensions: 128x60x31.5mm
Manufacturer series: PLD-40
Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...50°C
Electrical connection: wires
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC
Efficiency: 87%
Operating modes: constant current
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 20 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 39.9W; 34÷57VDC; 700mA; 180÷295VAC, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 39.9W, Output voltage: 34...57V DC, Output current: 0.7A, Supply voltage: 180...295V AC, IP rating: IP30, Body dimensions: 128x60x31.5mm, Manufacturer series: PLD-40, Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...50°C, Electrical connection: wires, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC, Efficiency: 87%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PLD-40-700B PLD-40-700B Виробник : MEAN WELL 3965065.pdf Description: MEAN WELL - PLD-40-700B - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 39.9 W, 57 V, 700 mA, Konstantstrom, 180 VAC
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 57V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 700mA
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 295VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 180VAC
Produktpalette: PLD-40 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 39.9W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PLD-40-700B PLD-40-700B Виробник : MEAN WELL PLD_40_SPEC.PDF LED Power Supplies 39.9W 34-57V 700mA CC LED PS
на замовлення 5 шт:
PLD-40-700B PLD-40-700B Виробник : Mean-Well USA, Inc. pld40spec.pdf AC/DC LED Power Supply 39.9W Single 4-Pin
на замовлення 20 шт:
Мінімальне замовлення: 7
PLD-40-700B PLD-40-700B Виробник : MEAN WELL PLD-40-SPEC.PDF AC/DC, 40W, Вхід: 180-295VAC, Вихід: 700mA/34...57V, розміри 128x60x31.5 мм, -30...+50 С Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PLD-40-700B PLD-40-700B Виробник : MEAN WELL PLD-40-SPEC.PDF AC/DC, 40W, Вхід: 180-295VAC, Вихід: 700mA/34...57V, розміри 128x60x31.5 мм, -30...+50 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PLD-40-700B PLD-40-700B Виробник : MEAN WELL USA Inc. PLD-40-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 34-57V 700MA
Packaging: Box
Features: OTP, SCP
Size / Dimension: 5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm)
Voltage - Output: 34 ~ 57V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, ENEC
Ratings: IP42
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 700mA
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV