Продукція > MEAN WELL > PLD-60-1050B
PLD-60-1050B
PLD-60-1050B MEAN WELL
Mean_Well_LED-Catalog.pdf PLD-60-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 59.85W; 34÷57VDC; 1050mA; 180÷295VAC
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 59.85W
Output voltage: 34...57V DC
Output current: 1.05A
Supply voltage: 180...295V AC
IP rating: IP30
Body dimensions: 128x60x31.5mm
Manufacturer series: PLD-60
Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...45°C
Electrical connection: wires
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC
Efficiency: 87%
Operating modes: constant current
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 9 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 59.85W; 34÷57VDC; 1050mA; 180÷295VAC, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 59.85W, Output voltage: 34...57V DC, Output current: 1.05A, Supply voltage: 180...295V AC, IP rating: IP30, Body dimensions: 128x60x31.5mm, Manufacturer series: PLD-60, Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...45°C, Electrical connection: wires, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC, Efficiency: 87%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PLD-60-1050B PLD-60-1050B Виробник : MEAN WELL USA Inc. PLD-60-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 34-57V 1.05A
Packaging: Box
Features: OTP, SCP
Size / Dimension: 5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm)
Voltage - Output: 34 ~ 57V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 45°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, ENEC
Ratings: IP42
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.05A
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PLD-60-1050B PLD-60-1050B Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=PLD-60 Description: MEAN WELL - PLD-60-1050B - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 59.85 W, 57 V, 1.05 A, Konstantstrom, 180 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 57V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.05A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 295V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 180V
Produktpalette: PLD-60 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 59.85W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 5 шт:
PLD-60-1050B PLD-60-1050B Виробник : Mean-Well USA, Inc. pld60spec.pdf AC/DC LED Power Supply 59.85W Single 4-Pin
на замовлення 9 шт:
Мінімальне замовлення: 7
PLD-60-1050B PLD-60-1050B Виробник : MEAN WELL PLD-60-SPEC.PDF AC/DC, 59.85W, Вхід: 180-295VAC, Вихід: 1050mA/34...57V, розміри 128x60x31.5 мм, -30...+45 С Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PLD-60-1050B PLD-60-1050B Виробник : MEAN WELL PLD-60-SPEC.PDF AC/DC, 59.85W, Вхід: 180-295VAC, Вихід: 1050mA/34...57V, розміри 128x60x31.5 мм, -30...+45 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PLD-60-1050B PLD-60-1050B Виробник : MEAN WELL PLD_60_SPEC.PDF LED Power Supplies 59.85W 34-57V 1050mA CC LED PS