PLD-60-2000B
PLD-60-2000B MEAN WELL USA Inc.
PLD-60-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED DRIVER CC AC/DC 18-30V 2A
Features: OTP, SCP
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm)
Voltage - Output: 18 ~ 30V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 45°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, ENEC
Ratings: IP42
Efficiency: 86%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2A
Voltage - Input (Min): 180VAC
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 228 шт:
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 60W; 18÷30VDC; 2000mA; 180÷295VAC, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 60W, Output voltage: 18...30V DC, Output current: 2A, Supply voltage: 180...295V AC, IP rating: IP30, Body dimensions: 128x60x31.5mm, Manufacturer series: PLD-60, Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...45°C, Electrical connection: wires, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC, Efficiency: 86%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PLD-60-2000B PLD-60-2000B Виробник : MEAN WELL USA Inc. PLD-60-spec.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 18-30V 2A
Packaging: Box
Features: OTP, SCP
Voltage - Output: 18 ~ 30V
Type: Constant Current
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, ENEC
Ratings: IP42
Efficiency: 86%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2A
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
на замовлення 8 шт:
Кількість Ціна
PLD-60-2000B PLD-60-2000B Виробник : MEAN WELL PLD_60_SPEC.pdf LED Power Supplies 60W 18-30V 2000mA CC LED PS
товару немає в наявності
Description: Power supply: switching; LED; 60W; 18÷30VDC; 2000mA; 180÷295VAC
Kind of power supply: LED
Power: 60W
Output voltage: 18...30V DC
Output current: 2A
Supply voltage: 180...295V AC
IP rating: IP30
Body dimensions: 128x60x31.5mm
Manufacturer series: PLD-60
Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...45°C
Electrical connection: wires
Additional functions: active PFC
Efficiency: 86%