PLD-60-500B
PLD-60-500B MEAN WELL
PLD-60-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 54W; 70÷108VDC; 500mA; 180÷295VAC
Operating modes: constant current
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: wires
Operating temperature: -30...45°C
Body dimensions: 128x60x31.5mm
Output current: 0.5A
Number of outputs: 1
Output voltage: 70...108V DC
Power: 54W
Efficiency: 88%
Supply voltage: 180...295V AC
Additional functions: active PFC
на замовлення 10 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 54W; 70÷108VDC; 500mA; 180÷295VAC, Operating modes: constant current, Manufacturer series: PLD-60, Application: LED, IP rating: IP30, Kind of power supply: LED, Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: wires, Operating temperature: -30...45°C, Body dimensions: 128x60x31.5mm, Output current: 0.5A, Number of outputs: 1, Output voltage: 70...108V DC, Power: 54W, Efficiency: 88%, Supply voltage: 180...295V AC, Additional functions: active PFC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PLD-60-500B PLD-60-500B Виробник : MEAN WELL USA Inc. PLD-60-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 70-108V 500MA
Packaging: Box
Features: OTP, SCP
Size / Dimension: 5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm)
Voltage - Output: 70 ~ 108V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 45°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, ENEC
Ratings: IP42
Efficiency: 88%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 54 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PLD-60-500B PLD-60-500B Виробник : MEAN WELL PLD_60_SPEC.PDF LED Power Supplies 54W 70-108V 500mA CC LED PS
на замовлення 4 шт:
PLD-60-500B PLD-60-500B Виробник : Mean-Well USA, Inc. pld60spec.pdf AC/DC LED Power Supply 54W Single 4-Pin
на замовлення 10 шт:
Мінімальне замовлення: 6
PLD-60-500B Виробник : MEAN WELL PLD-60-SPEC.PDF AC/DC, 54W, Вхід: 180-295VAC, Вихід: 500mA/70...108V, розміри 128x60x31.5 мм, -30...+45 С Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PLD-60-500B Виробник : MEAN WELL PLD-60-SPEC.PDF AC/DC, 54W, Вхід: 180-295VAC, Вихід: 500mA/70...108V, розміри 128x60x31.5 мм, -30...+45 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт