PLT0805Z5001AST5
PLT0805Z5001AST5 Vishay Dale Thin Film
plt.pdf
Виробник: Vishay Dale Thin Film
Description: RES SMD 5K OHM 0.05% 1/4W 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±0.05%
Features: Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±5ppm/°C
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.033" (0.84mm)
Part Status: Active
Resistance: 5 kOhms
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - PLT0805Z5001AST5 - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 5 kohm, ± 0.05%, 250 mW, 0805 [Metrisch 2012], tariffCode: 85332900, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0805 [Metrisch 2012], Widerstandstechnologie: Dünnschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Nennleistung: 250mW, Widerstandstyp: Präzisionswiderstand, Widerstand: 5kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 0.05%, Temperaturkoeffizient: ± 5ppm/°C, Produktlänge: 2mm, euEccn: NLR, Produktpalette: PLT Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 100V, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 1.2mm, SVHC: No SVHC (07-Nov-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PLT0805Z5001AST5 PLT0805Z5001AST5 Виробник : Vishay Dale Thin Film plt.pdf Description: RES SMD 5K OHM 0.05% 1/4W 0805
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±0.05%
Packaging: Cut Tape (CT)
Composition: Thin Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Resistance: 5 kOhms
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
PLT0805Z5001AST5 PLT0805Z5001AST5 Виробник : VISHAY 3169827.pdf Description: VISHAY - PLT0805Z5001AST5 - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 5 kohm, ± 0.05%, 250 mW, 0805 [Metrisch 2012]
tariffCode: 85332900
rohsCompliant: YES
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0805 [Metrisch 2012]
Widerstandstechnologie: Dünnschichtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 250mW
Widerstandstyp: Präzisionswiderstand
Widerstand: 5kohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: ± 0.05%
Temperaturkoeffizient: ± 5ppm/°C
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: PLT Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Nennspannung: 100V
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 1.2mm
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
Мінімальне замовлення: 100
tariffCode: 85332900
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 250mW
Widerstand: 5kohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: ± 0.05%
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: PLT Series
Nennspannung: 100V
Produktbreite: 1.2mm
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
Мінімальне замовлення: 3
PLT0805Z5001AST5 PLT0805Z5001AST5 Виробник : Vishay / Thin Film plt.pdf Thin Film Resistors - SMD 250mW 5kOHM 0.05% 0805 5PPM