PM428S-151-RC
PM428S-151-RC Bourns Inc.
pm428s_series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 150UH 420MA 860MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 860mOhm Max
Q @ Freq: 11.72 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 6MHz
Current - Saturation (Isat): 260mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 420 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 150UH 420MA 860MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 860mOhm Max, Q @ Freq: 11.72 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 6MHz, Current - Saturation (Isat): 260mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 420 mA.
Інші пропозиції PM428S-151-RC
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PM428S-151-RC PM428S-151-RC Виробник : J.W. Miller pm428s_series.pdf Power Inductors - SMD 150uH 30%