PM43-560K-RC
PM43-560K-RC Bourns Inc.
pm43_series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 56UH 500MA 940MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 940mOhm
Q @ Freq: 20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 12MHz
Current - Saturation (Isat): 740mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm)
Inductance: 56 µH
Current Rating (Amps): 500 mA
на замовлення 1369 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 56UH 500MA 940MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 940mOhm, Q @ Freq: 20 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 12MHz, Current - Saturation (Isat): 740mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm), Inductance: 56 µH, Current Rating (Amps): 500 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PM43-560K-RC PM43-560K-RC Виробник : J.W. Miller pm43_series-778335.pdf Power Inductors - SMD 56uH 10%
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
PM43-560K-RC PM43-560K-RC Виробник : Bourns Inc. pm43_series.pdf Description: FIXED IND 56UH 500MA 940MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 940mOhm
Q @ Freq: 20 @ 2.52MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance: 56 µH
Current Rating (Amps): 500 mA