PM43-8R2M-RC
PM43-8R2M-RC Bourns Inc.
pm43_series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 8.2UH 1.26A 130MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 130mOhm Max
Q @ Freq: 28 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 36MHz
Current - Saturation (Isat): 1.9A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 1.26 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 8.2UH 1.26A 130MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 130mOhm Max, Q @ Freq: 28 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 36MHz, Current - Saturation (Isat): 1.9A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 1.26 A.
Інші пропозиції PM43-8R2M-RC
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PM43-8R2M-RC PM43-8R2M-RC Виробник : J.W. Miller pm43_series.pdf Power Inductors - SMD 8.2uH 20%