PM638S-120-RC Bourns Inc.
pm638s_series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 12UH 1.7A 53 MOHM SMD
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.268" L x 0.268" W (6.80mm x 6.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 53mOhm Max
Q @ Freq: 8.3 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 17.9MHz
Current - Saturation (Isat): 1.95A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 12 µH
Current Rating (Amps): 1.7 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 12UH 1.7A 53 MOHM SMD, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.268" L x 0.268" W (6.80mm x 6.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 53mOhm Max, Q @ Freq: 8.3 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 17.9MHz, Current - Saturation (Isat): 1.95A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 12 µH, Current Rating (Amps): 1.7 A.
Інші пропозиції PM638S-120-RC
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PM638S-120-RC PM638S-120-RC Виробник : J.W. Miller pm638s_series-777474.pdf Power Inductors - SMD 12uH 30%