PM638S-7R4-RC Bourns Inc.
pm638s_series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 7.4UH 2.3A 31 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.268" L x 0.268" W (6.80mm x 6.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 31mOhm Max
Q @ Freq: 7.5 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 32.9MHz
Current - Saturation (Isat): 2.55A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 7.4 µH
Current Rating (Amps): 2.3 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 7.4UH 2.3A 31 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.268" L x 0.268" W (6.80mm x 6.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 31mOhm Max, Q @ Freq: 7.5 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 32.9MHz, Current - Saturation (Isat): 2.55A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 7.4 µH, Current Rating (Amps): 2.3 A.
Інші пропозиції PM638S-7R4-RC
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PM638S-7R4-RC PM638S-7R4-RC Виробник : J.W. Miller pm638s_series.pdf Power Inductors - SMD 7.4uH 30%