PMEG045T100EPE-QZ
PMEG045T100EPE-QZ Nexperia USA Inc.
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 45V 10A CFP15B
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 40 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 1400pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: CFP15B
Operating Temperature - Junction: 175°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 545 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 80 µA @ 45 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 4950 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 45V 10A CFP15B, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 40 ns, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 1400pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: CFP15B, Operating Temperature - Junction: 175°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 545 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 80 µA @ 45 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PMEG045T100EPE-QZ PMEG045T100EPE-QZ Виробник : Nexperia USA Inc. Description: DIODE SCHOTTKY 45V 10A CFP15B
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive
Part Status: Active