PMEG120G30ELPJ
PMEG120G30ELPJ Nexperia USA Inc.
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE SIGE 120V 3A SOD128/CFP5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-128
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 11 ns
Technology: SiGe (Silicon Germanium)
Capacitance @ Vr, F: 103pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: SOD-128/CFP5
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 nA @ 120 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SIGE 120V 3A SOD128/CFP5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-128, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 11 ns, Technology: SiGe (Silicon Germanium), Capacitance @ Vr, F: 103pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 3A, Supplier Device Package: SOD-128/CFP5, Operating Temperature - Junction: 175°C (Max), Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 120 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 nA @ 120 V.