Продукція > NEXPERIA > PMEG120G30ELPX
PMEG120G30ELPX
PMEG120G30ELPX Nexperia
Виробник: Nexperia
Rectifiers PMEG120G30ELP/SOD128/FlatPower
на замовлення 26812 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - PMEG120G30ELPX - Schottky-Gleichrichterdiode, Si-Germanium (SiGe), 120V, 3A, einfach, CFP5 (SOD-128), 2 Pins, 840mV, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: CFP5 (SOD-128), Durchlassstoßstrom: 85A, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: AEC-Q101, Durchlassspannung, max.: 840mV, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 3A, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: PMEG Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 120V, Betriebstemperatur, max.: 175°C, SVHC: No SVHC (15-Jan-2018).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PMEG120G30ELPX PMEG120G30ELPX Виробник : NEXPERIA 3029688.pdf Description: NEXPERIA - PMEG120G30ELPX - Schottky-Gleichrichterdiode, Si-Germanium (SiGe), 120V, 3A, einfach, CFP5 (SOD-128), 2 Pins, 840mV
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: CFP5 (SOD-128)
Durchlassstoßstrom: 85A
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
Durchlassspannung, max.: 840mV
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 3A
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: PMEG Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Periodische Spitzensperrspannung: 120V
Betriebstemperatur, max.: 175°C
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
на замовлення 29 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 18
tariffCode: 85411000
Durchlassstoßstrom: 85A
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
Durchlassspannung, max.: 840mV
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: PMEG Series
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
на замовлення 29 шт:
PMEG120G30ELPX PMEG120G30ELPX Виробник : Nexperia USA Inc. Description: DIODE SIGE 120V 3A SOD128/CFP5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-128
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 11 ns
Technology: SiGe (Silicon Germanium)
Capacitance @ Vr, F: 103pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: SOD-128/CFP5
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 nA @ 120 V
товару немає в наявності
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-128
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active