Продукція > NEXPERIA > PMEG150G20ELPX
PMEG150G20ELPX
PMEG150G20ELPX NEXPERIA
2912942.pdf
Виробник: NEXPERIA
Description: NEXPERIA - PMEG150G20ELPX - Schottky-Gleichrichterdiode, 150 V, 2 A, Einfach, CFP5 (SOD-128), 2 Pin(s), 850 mV
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: CFP5 (SOD-128)
Durchlassstoßstrom: -
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
Durchlassspannung, max.: 850mV
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 2A
euEccn: NLR
Wiederkehrende Spitzensperrspannung: 150V
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 175°C
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 2930 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - PMEG150G20ELPX - Schottky-Gleichrichterdiode, 150 V, 2 A, Einfach, CFP5 (SOD-128), 2 Pin(s), 850 mV, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: CFP5 (SOD-128), Durchlassstoßstrom: -, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: AEC-Q101, Durchlassspannung, max.: 850mV, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 2A, euEccn: NLR, Wiederkehrende Spitzensperrspannung: 150V, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 175°C, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PMEG150G20ELPX PMEG150G20ELPX Виробник : Nexperia Rectifiers PMEG150G20ELP/SOD128/FlatPower
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
PMEG150G20ELPX PMEG150G20ELPX Виробник : NEXPERIA 2912942.pdf Description: NEXPERIA - PMEG150G20ELPX - Schottky-Gleichrichterdiode, 150 V, 2 A, Einfach, CFP5 (SOD-128), 2 Pin(s), 850 mV
tariffCode: 85411000
Durchlassstoßstrom: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
Durchlassspannung, max.: 850mV
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
Мінімальне замовлення: 20
PMEG150G20ELPX PMEG150G20ELPX Виробник : Nexperia USA Inc. Description: DIODE SIGE 150V 2A SOD128/CFP5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-128
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 14 ns
Technology: SiGe (Silicon Germanium)
Capacitance @ Vr, F: 70pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 2A
Supplier Device Package: SOD-128/CFP5
Operating Temperature - Junction: 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 nA @ 150 V
Мінімальне замовлення: 6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-128
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active