PMEG150G30ELPX
PMEG150G30ELPX Nexperia USA Inc.
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE SIGE 150V 3A SOD128/CFP5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-128
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 4 Ohms
Supplier Device Package: SOD-128/CFP5
Part Status: Active
Power - Max: 750 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 nA @ 150 V
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 7 ns
Technology: SiGe (Silicon Germanium)
Capacitance @ Vr, F: 95pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 3A
Operating Temperature - Junction: 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
на замовлення 32 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SIGE 150V 3A SOD128/CFP5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-128, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 4 Ohms, Supplier Device Package: SOD-128/CFP5, Part Status: Active, Power - Max: 750 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 nA @ 150 V, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 7 ns, Technology: SiGe (Silicon Germanium), Capacitance @ Vr, F: 95pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 3A, Operating Temperature - Junction: 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 3841 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
PMEG150G30ELPX PMEG150G30ELPX Виробник : Nexperia USA Inc. Description: DIODE SIGE 150V 3A SOD128/CFP5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-128
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 4 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 750 mW