PMEG4005CEJ-QX
PMEG4005CEJ-QX Nexperia USA Inc.
PMEG4005CEJ-Q.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOD323F
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-90, SOD-323F
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 1.8 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 24pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 500mA
Supplier Device Package: SOD-323F
Operating Temperature - Junction: 150°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 640 mV @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 8 µA @ 40 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOD323F, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-90, SOD-323F, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 1.8 ns, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 24pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 500mA, Supplier Device Package: SOD-323F, Operating Temperature - Junction: 150°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 640 mV @ 500 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 8 µA @ 40 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PMEG4005CEJ-QX PMEG4005CEJ-QX Виробник : Nexperia USA Inc. PMEG4005CEJ-Q.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOD323F
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 13
PMEG4005CEJ-QX PMEG4005CEJ-QX Виробник : Nexperia PMEG4005CEJ-Q.pdf Schottky Diodes & Rectifiers RECT 40V .5A SM SCHOTTKY