PMEG4005EPK-QYL
PMEG4005EPK-QYL Nexperia USA Inc.
PMEG4005EPK-Q.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE SCHOTT 40V 500MA DFN1608D2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-XDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 2 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 30pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 500mA
Supplier Device Package: DFN1608D-2
Operating Temperature - Junction: 150°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 590 mV @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTT 40V 500MA DFN1608D2, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-XDFN, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 2 ns, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 30pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 500mA, Supplier Device Package: DFN1608D-2, Operating Temperature - Junction: 150°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 590 mV @ 500 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PMEG4005EPK-QYL PMEG4005EPK-QYL Виробник : Nexperia USA Inc. PMEG4005EPK-Q.pdf Description: DIODE SCHOTT 40V 500MA DFN1608D2
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-XDFN
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
PMEG4005EPK-QYL PMEG4005EPK-QYL Виробник : Nexperia PMEG4005EPK-Q.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40 V, 0.5 A low VF Schottky barrier rectifier