PMEG45T10EXD-QX
PMEG45T10EXD-QX Nexperia USA Inc.
PMEG45T10EXD-Q.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 45V 1A SOD323HP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, Flat Lead
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 8 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 130pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: SOD323HP
Operating Temperature - Junction: 175°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 520 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 45 V
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 4500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - PMEG45T10EXD-QX - Schottky-Gleichrichterdiode, 45 V, 1 A, Einfach, CFP2-HP (SOD-323HP), 2 Pin(s), 520 mV, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: CFP2-HP (SOD-323HP), Durchlassstoßstrom: 15A, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: AEC-Q101, Durchlassspannung, max.: 520mV, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 1A, euEccn: NLR, Wiederkehrende Spitzensperrspannung: 45V, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: PMEG Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 175°C, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PMEG45T10EXD-QX PMEG45T10EXD-QX Виробник : NEXPERIA 3669749.pdf Description: NEXPERIA - PMEG45T10EXD-QX - Schottky-Gleichrichterdiode, 45 V, 1 A, Einfach, CFP2-HP (SOD-323HP), 2 Pin(s), 520 mV
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: CFP2-HP (SOD-323HP)
Durchlassstoßstrom: 15A
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
Durchlassspannung, max.: 520mV
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 1A
euEccn: NLR
Wiederkehrende Spitzensperrspannung: 45V
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: PMEG Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 175°C
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
PMEG45T10EXD-QX PMEG45T10EXD-QX Виробник : Nexperia USA Inc. PMEG45T10EXD-Q.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 45V 1A SOD323HP
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q100
Мінімальне замовлення: 10
tariffCode: 85411000
Durchlassstoßstrom: 15A
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
Durchlassspannung, max.: 520mV
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: PMEG Series
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Мінімальне замовлення: 25
PMEG45T10EXD-QX PMEG45T10EXD-QX Виробник : Nexperia PMEG45T10EXD-Q.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 45 V, 1 A Trench MEGA Schottky barrier rectifier
Мінімальне замовлення: 9
PMEG45T10EXD-QX PMEG45T10EXD-QX Виробник : Nexperia pmeg45t10exd-q.pdf Diode Schottky 1.4A Automotive 2-Pin CFP-HP T/R