Продукція > NEXPERIA > PMEG60T10ELRX
PMEG60T10ELRX
PMEG60T10ELRX NEXPERIA
PMEG60T10ELR.pdf
Виробник: NEXPERIA
Description: NEXPERIA - PMEG60T10ELRX - Schottky-Gleichrichterdiode, 60 V, 1 A, Einfach, SOD-123W, 2 Pin(s), 600 mV
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-123W
Durchlassstoßstrom: 30A
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
Durchlassspannung, max.: 600mV
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 1A
euEccn: NLR
Wiederkehrende Spitzensperrspannung: 60V
Anzahl der Pins: 2Pins
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 175°C
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 1195 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - PMEG60T10ELRX - Schottky-Gleichrichterdiode, 60 V, 1 A, Einfach, SOD-123W, 2 Pin(s), 600 mV, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-123W, Durchlassstoßstrom: 30A, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: AEC-Q101, Durchlassspannung, max.: 600mV, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 1A, euEccn: NLR, Wiederkehrende Spitzensperrspannung: 60V, Anzahl der Pins: 2Pins, Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 175°C, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PMEG60T10ELRX PMEG60T10ELRX Виробник : NEXPERIA PMEG60T10ELR.pdf Description: NEXPERIA - PMEG60T10ELRX - Schottky-Gleichrichterdiode, 60 V, 1 A, Einfach, SOD-123W, 2 Pin(s), 600 mV
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-123W
Durchlassstoßstrom: 30A
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
Durchlassspannung, max.: 600mV
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pins
Produktpalette: -
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 23
PMEG60T10ELRX PMEG60T10ELRX Виробник : Nexperia USA Inc. PMEG60T10ELR.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 60V 1A SOD123W
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-123W
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 13 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 245pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: SOD-123W
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 650 nA @ 60 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 6 шт:
PMEG60T10ELRX PMEG60T10ELRX Виробник : Nexperia pmeg60t10elr.pdf Diode Schottky 1.4A 2-Pin CFP3 T/R
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123W
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
PMEG60T10ELRX PMEG60T10ELRX Виробник : Nexperia PMEG60T10ELR.pdf Schottky Diodes & Rectifiers RECT 60V 2A SM SCHOTTKY