PMPB12UNEX
PMPB12UNEX Nexperia
PMPB12UNE.pdf
Виробник: Nexperia
MOSFETs PMPB12UNE/SOT1220/SOT1220
на замовлення 5448 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 20V 11.4A 6DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 11.4A (Ta), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 16mOhm @ 7.9A, 4.5V, Power Dissipation (Max): 470mW (Ta), Vgs(th) (Max) @ Id: 900mV @ 250µA, Supplier Device Package: DFN2020MD-6, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 1.8V, 4.5V, Vgs (Max): ±12V, Drain to Source Voltage (Vdss): 20 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 17 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1220 pF @ 10 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PMPB12UNEX PMPB12UNEX Виробник : Nexperia USA Inc. PMPB12UNE.pdf Description: MOSFET N-CH 20V 11.4A 6DFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 11.4A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 16mOhm @ 7.9A, 4.5V
Power Dissipation (Max): 470mW (Ta)
Vgs(th) (Max) @ Id: 900mV @ 250µA
Supplier Device Package: DFN2020MD-6
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 1.8V, 4.5V
Vgs (Max): ±12V
Drain to Source Voltage (Vdss): 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 17 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1220 pF @ 10 V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Part Status: Active
Vgs (Max): ±12V