Продукція > NEXPERIA > PMPB20UN,115
PMPB20UN,115
PMPB20UN,115 Nexperia
PMPB20UN-842495.pdf
Виробник: Nexperia
MOSFET PMPB20UN/SOT1220/REEL7
на замовлення 359 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 20V 6.6A 6DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 6.6A (Ta), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 25mOhm @ 6.6A, 4.5V, Power Dissipation (Max): 1.7W (Ta), 12.5W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 250µA, Supplier Device Package: 6-DFN2020MD (2x2), Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 1.8V, 4.5V, Vgs (Max): ±8V, Drain to Source Voltage (Vdss): 20 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 7.1 nC @ 4.5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 460 pF @ 10 V.
Інші пропозиції PMPB20UN,115
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PMPB20UN,115 PMPB20UN,115 Виробник : NXP USA Inc. PMPB20UN.pdf Description: MOSFET N-CH 20V 6.6A 6DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 6.6A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 25mOhm @ 6.6A, 4.5V
Power Dissipation (Max): 1.7W (Ta), 12.5W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 250µA
Supplier Device Package: 6-DFN2020MD (2x2)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 1.8V, 4.5V
Vgs (Max): ±8V
Drain to Source Voltage (Vdss): 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 7.1 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 460 pF @ 10 V