PMPB20XPEZ
PMPB20XPEZ Nexperia USA Inc.
PMPB20XPE.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET P-CH 20V 7.2A DFN2020MD-6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 7.2A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 23.5mOhm @ 7.2A, 4.5V
Power Dissipation (Max): 1.7W (Ta)
Vgs(th) (Max) @ Id: 900mV @ 250µA
Supplier Device Package: DFN2020MD-6
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 1.8V, 4.5V
Vgs (Max): ±12V
Drain to Source Voltage (Vdss): 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 45 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2945 pF @ 10 V
на замовлення 15000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET P-CH 20V 7.2A DFN2020MD-6, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 7.2A (Ta), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 23.5mOhm @ 7.2A, 4.5V, Power Dissipation (Max): 1.7W (Ta), Vgs(th) (Max) @ Id: 900mV @ 250µA, Supplier Device Package: DFN2020MD-6, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 1.8V, 4.5V, Vgs (Max): ±12V, Drain to Source Voltage (Vdss): 20 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 45 nC @ 4.5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2945 pF @ 10 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PMPB20XPEZ PMPB20XPEZ Виробник : Nexperia USA Inc. PMPB20XPE.pdf Description: MOSFET P-CH 20V 7.2A DFN2020MD-6
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: P-Channel
Vgs (Max): ±12V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
PMPB20XPEZ PMPB20XPEZ Виробник : Nexperia 4377732441183792pmpb20xpe.pdf Trans MOSFET P-CH 20V 7.2A 6-Pin DFN-MD EP T/R
товару немає в наявності
товару немає в наявності
PMPB20XPEZ PMPB20XPEZ Виробник : Nexperia PMPB20XPE.pdf MOSFETs SOT1220 P-CH 20V 7.2A