PNE20040EP-QX
PNE20040EP-QX Nexperia USA Inc.
PNE20040EP-Q.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE STD 200V 4A SOD128/CFP5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-128
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 30 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 55pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 4A
Supplier Device Package: SOD-128/CFP5
Operating Temperature - Junction: 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 780 mV @ 4 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 200 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 2997 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE STD 200V 4A SOD128/CFP5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-128, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 30 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 55pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 4A, Supplier Device Package: SOD-128/CFP5, Operating Temperature - Junction: 175°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 780 mV @ 4 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 200 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PNE20040EP-QX PNE20040EP-QX Виробник : Nexperia PNE20040EP-Q.pdf Rectifiers RECT 200V 4A SM HYPER FST
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
PNE20040EP-QX PNE20040EP-QX Виробник : Nexperia USA Inc. PNE20040EP-Q.pdf Description: DIODE STD 200V 4A SOD128/CFP5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-128
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Grade: Automotive