POT2218M-10K
POT2218M-10K SR PASSIVES
SR_Passives-POT2218M.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Wire multiturn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; multiturn; 10kΩ; 2W; ±5%; 6.35mm; linear
Type of potentiometer: shaft
Kind of potentiometer: multiturn
Resistance: 10kΩ
Power: 2W
Tolerance: ±5%
Shaft diameter: 6.35mm
Characteristics: linear
Body dimensions: Ø22x18mm
Track material: wirewound
Shaft length: 13mm
Number of electrical turns: 10
Operating temperature: -55...125°C
Height: 18mm
Potentiometer features: precise
Linearity tolerance: ±0.25%
Shaft surface: smooth
Diameter: 22mm
Min. insulation resistance: 1GΩ
Shaft material: metal
Fastening thread: M9x0,75
Mechanical durability: 250000 cycles
на замовлення 740 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Wire multiturn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; multiturn; 10kΩ; 2W; ±5%; 6.35mm; linear, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: multiturn, Resistance: 10kΩ, Power: 2W, Tolerance: ±5%, Shaft diameter: 6.35mm, Characteristics: linear, Body dimensions: Ø22x18mm, Track material: wirewound, Shaft length: 13mm, Number of electrical turns: 10, Operating temperature: -55...125°C, Height: 18mm, Potentiometer features: precise, Linearity tolerance: ±0.25%, Shaft surface: smooth, Diameter: 22mm, Min. insulation resistance: 1GΩ, Shaft material: metal, Fastening thread: M9x0,75, Mechanical durability: 250000 cycles.