POT2218P-100K
POT2218P-100K SR PASSIVES
Виробник: SR PASSIVES
Category: Wire multiturn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; multiturn; 100kΩ; 2W; ±5%; 6.35mm; linear
Type of potentiometer: shaft
Resistance: 100kΩ
Body dimensions: Ø22x18mm
Characteristics: linear
Fastening thread: M9x0,75
Shaft material: plastic
Kind of potentiometer: multiturn
Operating temperature: -55...125°C
Shaft diameter: 6.35mm
Shaft length: 13mm
Height: 18mm
Diameter: 22mm
Power: 2W
Linearity tolerance: ±0.25%
Tolerance: ±5%
Number of electrical turns: 10
Mechanical durability: 250000 cycles
Min. insulation resistance: 1GΩ
Track material: wirewound
на замовлення 171 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Wire multiturn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; multiturn; 100kΩ; 2W; ±5%; 6.35mm; linear, Type of potentiometer: shaft, Resistance: 100kΩ, Body dimensions: Ø22x18mm, Potentiometer features: precise, Shaft surface: smooth, Characteristics: linear, Fastening thread: M9x0,75, Shaft material: plastic, Kind of potentiometer: multiturn, Operating temperature: -55...125°C, Shaft diameter: 6.35mm, Shaft length: 13mm, Height: 18mm, Diameter: 22mm, Power: 2W, Linearity tolerance: ±0.25%, Tolerance: ±5%, Number of electrical turns: 10, Mechanical durability: 250000 cycles, Min. insulation resistance: 1GΩ, Track material: wirewound.