PR01000101002JA100
PR01000101002JA100 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
pr010203.pdf
Виробник: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: RES 10K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±5%
Features: Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety
Package / Case: Axial
Temperature Coefficient: ±250ppm/°C
Size / Dimension: 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Composition: Metal Film
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: Axial
Part Status: Active
Resistance: 10 kOhms
на замовлення 6000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - PR01000101002JA100 - METALLSCHICHTWIDERSTAND 10K 5% 1W AXIAL, tariffCode: 85332100, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: Axial bedrahtet, Widerstandstechnologie: Metallschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 1W, Widerstandstyp: Hochleistung, isCanonical: Y, Widerstand: 10kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -, Widerstandstoleranz: ± 5%, Temperaturkoeffizient: ± 250ppm/K, Produktlänge: 8mm, euEccn: NLR, Produktpalette: PR01 Series, productTraceability: No, Nennspannung: 350V, Produktdurchmesser: 2.5mm, Betriebstemperatur, max.: -, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (07-Nov-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PR01000101002JA100 PR01000101002JA100 Виробник : VISHAY PR_Vishay.pdf Category: THT Resistors
Description: Resistor: power metal; THT; 10kΩ; 1W; ±5%; 350V; Ø2.5x8mm; 250ppm/°C
Length: 8mm
Mounting: THT
Resistor features: high power and small dimension
Type of resistor: power metal
Diameter: 2.5mm
Body dimensions: Ø2.5x8mm
Power: 1W
Tolerance: ±5%
Operating voltage: 350V
Resistance: 10kΩ
Leads: axial
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 36
PR01000101002JA100 PR01000101002JA100 Виробник : Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components pr010203.pdf Description: RES 10K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Composition: Metal Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: Axial
Part Status: Active
Resistance: 10 kOhms
на замовлення 792 шт:
Мінімальне замовлення: 19
PR01000101002JA100 PR01000101002JA100 Виробник : Vishay / BC Components pr010203.pdf Metal Film Resistors - Through Hole 1watt 10Kohms 5%
Мінімальне замовлення: 18
PR01000101002JA100 PR01000101002JA100 Виробник : Vishay pr010203.pdf Res Metal Film 10K Ohm 5% 1W ±250ppm/°C Conformal Coated AXL Ammo Automotive
на замовлення 83 шт:
на замовлення 51 шт:
PR01000101002JA100 Виробник : VISHAY pr010203.pdf Description: VISHAY - PR01000101002JA100 - METALLSCHICHTWIDERSTAND 10K 5% 1W AXIAL
tariffCode: 85332100
rohsCompliant: YES
Bauform/Gehäuse des Widerstands: Axial bedrahtet
Widerstandstechnologie: Metallschichtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 1W
Widerstandstyp: Hochleistung
isCanonical: Y
Widerstand: 10kohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -
Widerstandstoleranz: ± 5%
Temperaturkoeffizient: ± 250ppm/K
Produktlänge: 8mm
euEccn: NLR
Produktpalette: PR01 Series
productTraceability: No
Nennspannung: 350V
Produktdurchmesser: 2.5mm
Betriebstemperatur, max.: -
Produktbreite: -
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
на замовлення 92 шт:
Мінімальне замовлення: 46